„Na Instagram? A co to je?“

Přesně tuhle větu jsem beze všeho studu před rokem řekla jedné své kamarádce, když mi nadšeně vyprávěla o tom, jak zrovna dala na sociální síť novou fotku a začíná sbírat nadšené ohlasy. Tehdy si klepala na čelo, že přece není možné, aby někdo z dnešních teenegerů netušil, co je to Instagram. Jenže zrovna já byla vždy jednou z těch opožděnějších, kterou aktuální trendy nějak zvlášť nebraly. A především jsem neměla „chytrý telefon“, přes který bych takovéhle věci mohla sledovat. Vystačila jsem si se svou starší sklapovačkou a byla spokojená. Jenže někdy v červnu mi začal často kolabovat mobil a já ho tedy byla nucena (dobře, ne tak úplně, ale kdo by chodil s mobilem, který se každou chvíli vypne sám od sebe a někdy ani nenajede?) vyměnit za jiný. A do ruky se mi dostal první Android.

První věc, která mě krom zvykání si na dotykový displej čekala, bylo nainstalování Facebooku a zařízení datového připojení. V té době doma nejel internet, takže to byla taková má jediná „záchrana“ pro komunikaci s přáteli, kteří byli na druhém konci republiky. Při instalování jsem v Google Play narazila i na další aplikace, které jsem znala třeba jen z doslechu, případně jejich PC verzi. Goodreads, Twitter, Idos, Wattpad, Strava, Bakaláři… a Instagram. Aplikace pro sdílení fotek, kterou měla většina mých známých. A tak jsem si ji ze srandy stáhla… a tak trochu mu propadla.

Mimochodem, tohle byla má první mobilem vyfocená fotka. A šla i na Instagram. Dneska už bych jí tam nedala, ale tehdy… byla jsem tím uchvácená!

Máme nového souseda. 🙂

Fotka zveřejněná uživatelem Kateřina Vaňková (@cathvanek),

A tak se stalo, že jsem občasně začala vkládat fotky na Instagram. Začala jsem sledovat fotky jiných. Ať už přátel nebo různých blogerů, kteří mě zajímají. Vkládám tam fotky z výletů, z obyčejných dní, občas nějakou fotku našich zvířátek, prostě ze života… a zjišťuji, že mě focení baví čím dál víc. Stejně jako hledání efektů, různých filtrů… a taky častěji všude nosím i normální foťák. Protože co si budeme namlouvat, fotky přes mobil tak kvalitní zase nejsou.

Jedna motivační prácička. Inspiraci jsem vzala z Pinterestu. A jsem nadmíru spokojená. ^.^

Fotka zveřejněná uživatelem Kateřina Vaňková (@cathvanek),

Poslední říjnový den jsem měla menší nehodu (je to historka relativně vtipná, ale povídat o ní z určitých důvodů nebudu) a můj mobil skončil ve věčných lovištích. Skončila jsem opět na své staré sklapovačce, co každou chvíli umírala, a byla z toho poněkud na nervy. Jedno dopoledne jsem si po dalším neúspěšném pokusu spustit mobil říkala, že by možná nebylo od věci pořídit si nový mobil. Zvážila jsem všechny pro a proti, zvážila, zda mi stojí za to vzít si ho případně na splátky a večer, hned po natáčení, na kterém jsem ten den byla, jsem sedla na tramvaj do Holešovic a zde našla svůj aktuální přístroj k volání a psaní esemes… a taky poslechu hudby, focení (má mnohem kvalitnější  hezčí fotky než ten předchozí) a otravování kamarádů na chatu, ale pššt!

Co se týče fotek na Instagramu, mou momentálně nejoblíbenější fotkou je tahle. Ten den jsem kvůli zánětu byla nucena odjet domů a když jsme jeli z Havířova přes Těrlicko k nám domů, sledovala jsem krajinu kolem. A nádherný západ. Poprosila jsem tátu, zda by byl ochotný na Kostelci, kde byl nejkrásnější výhled, zastavit. A tak se stalo, že jsem vystoupila z auta a vyfotila pár snímků přes klasický foťák (mám Nikon Coolpix L330, kdyby se někdo ptal). Během následujících pár dnů jsem se na fotky nemohla vynadívat, ale přece jen se tam našly chyby, které mi vadily. A tak jsem vytáhla Gimp a trochu si hrála. A vzniklo z toho tohle.

Zkrátka a dobře, žijeme v moderní době. Učíme se novým věcem. Nemyslím si, že je to zlé, ale zase se nic nesmí přehánět. A co se týče Instagramu? Po uplynulém roce už vím, co to je. Ráda ho používám a pochybuji, že by mě nějak výrazněji v nejbližší době přestalo bavit tam občas něco sdílet.

Jaké máte zkušenosti s touhle aplikací Vy? 🙂 Případně mi sem můžete hodit odkaz, ráda se kouknu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *