Kačeři jsou zpátky!

Je úterý večer. Unaveně posedávám v posteli, na klíně mám spokojeně předoucího kocoura a kousíček ode mně leží položený netbook, na kterém se chystám psát další řádky chystané povídky. Ani trochu se mi do toho ale nechce. Přemýšlím, jestli mi to vůbec stojí za řeč a raději si nepustím film nebo nepůjdu spát. Vyhrává varianta filmu, vyháním kocoura na peřinu a pouštím můj malý pracovní přístroj. Ze všeho nejdřív ale kontroluji e-mail. Akutní zpráva k vyřízení. Nálada něco vyřizovat je na bodu mrazu, ale čím dřív to budu mít z krku, tím lépe. Otevírám si okénko k odpovědi a zároveň na pozadí spouštím YouTube, které se má postarat o hudební vložku. Užuž se chystám kliknout na mou oblíbenou znělku z Miraculous Ladybug, když si všímám videa, které svítí hned vedle ní. A mám co dělat, abych se neudusila sušenkou, kterou se momentálně cpu.

Mezi doporučenými videi mám totiž i trailer k nové sérii animovaného seriálu My z Kačerova, na kterých jsem vyrůstala. A kvůli kterým (a taky kvůli Gumídkům, Rychlé rotě, Smurfům a Pokémonům…) jsem byla o víkendech schopná vstávat i před šestou ráno.

V prvním okamžiku přemýšlím, jestli jsem se náhodou nebouchla o zeď, kterou za sebou mám. V druhém zase přemítám o tom, co do těch bezlepkových sušenek dávají. A až ve třetím si uvědomím, že společnost Disney už před časem o něčem takovém vlastně mluvila a nejspíš už konečně přišel čas, kdy dlouho připravovanou sérii vypustí do světa. Na nic nečekám, zapomínám na nevyřízený mail a bezmyšlenkovitě klikám na video. A pouštím ho i podruhé, potřetí a přemítám nad tím, co na něj říct.

Prvotní šok jménem animace jsem rychle vydýchala a se zaujetím sledovala minutu a půl dlouhé video. Díky bohům zůstali ušetřen animaci, kterou u seriálů pro Disney Channel v posledních letech vídávám a kresba seriálu se značně podobá komiksům, které kdysi vycházely. Na druhou stranu už to není ta samá kouzelná ruční animace, kterou kdysi disneyovky měly. Ale víte co? To bychom pak zase nadávali, že je to na dnešní poměry hrozná animace.

Jak se zdá, příběh se dočkal několika inovací a oproti původní sérií se častěji potkáme s Kačerem Donaldem, který je tady… dobrodruhem. Umíte si to představit? Já s jeho nešikovností z původní série moc ne. A Kačenka (v originále Webby) vypadá, že nebude tou malou roztomilou holčičkou a místo toho bude prahnout po dobrodružství mnohem víc, než naše známá trojčata. Mimochodem, všimli jste si té hadrové panenky u ní v pokoji? Chudák její minulé já. A návrat Rampy, mé oblíbené postavičky (Vlastně oni jsou tak nějak oblíbení všichni. Dokonce i Hamouna mám ráda!), tomu dodává taky určitý šmrnc. Umíte si Kačery představit bez něho a jeho hlášek? Já tedy ne. A jak se zdá, tak hlášek bude v sérii požehnaně.

„Kdo je zlé trojče?“

„Bubík.“

Víte co? Ačkoli Alan Young byl podle pár dílů, které se mi podařilo najít v angličtině, skvělým hlasem pro Skrblíka, doktor David Tennanth se toho se svým nefalšovaným skotským přízvukem už podle traileru zhostil výborně. Až mám strach, jaké hlasy hrdinům podstrčí v českém dabingu.

Nemůžu soudit celý seriál podle traileru nebo zpráv. To rozhodně ne. Ale rozhodně mě první videa nalákala na léto a na okamžik, až se tahle nová série objeví v televizi a budu moci nostalgicky vzpomínat, porovnávat… a hlavně si užívat znovuzrozená dobrodružství party kačerů z Kačerova. Až mám chuť vyhrabat kazety a znovu si pustit všechna stará dobrodružství.

Co Vy? Vzpomínáte na své oblíbené seriály z dětství, případně pouštíte si je někdy? Pobrukujete si známé melodie? A co tenhle remake, dáte mu šanci? Jsem zvědavá na Vaše připomínky. 🙂

6 thoughts on “Kačeři jsou zpátky!

  1. Obdobně. Jako malá jsem je milovala a teď jsem tedy zvědavá, jaké to bude. Už kvůli nostalgie, která byla při sledování traileru fakt silná. 😀

  2. Kačerov jsem milovala! Mám všechny díly někde na disku v počítači :-). Díky za tip, vůbec jsem o tomhle novém pokračování nevěděla. Boží <3.

  3. Waah, Kačery jsem jako malá zbožňovala! Sice pro mě srdcovkou bude navždy originální verze, ale na tuto se také s chutí podívám. Děkuji za tip!

    1. Přijde mi, že pro naši generaci to kdysi byla povinnost. 🙂 A není vůbec zač. 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *